Niebezpieczne ubrania dla dziecka

5 rzeczy, o których musisz wiedzieć!

 1. Niebezpieczne ozdoby
  W dziecięcych ubraniach często znajdziemy rozmaite koraliki, cekiny, guziczki czy kryształki. Musimy na nie koniecznie uważać, ponieważ małe dziecko, może bez problemu je odgryźć, co  grozi zadławieniem.
 2. Chemiczne środki mogą powodować uczulenia
  Przed założeniem nowo kupionego ubrania należy je koniecznie wyprać, ponieważ często producenci używają chemicznych środków konserwujących, które mogą spowodować uczulenia, wysypki, swędzenie, a nawet alergie skórne. Szczególnie ważne jest to wtedy, gdy ubranie jest kolorowe, ponieważ może mieć w sobie niebezpieczne dla zdrowia barwniki, które mogą również zabarwić skórę dziecka! W ubraniach niewiadomego pochodzenia mogą kryć się również trujące substancje, takie jak formaldehyd, aby materiał nie wyblakł. Jeśli po wypraniu barwnik schodzi z ubrania to znak, że trzeba z takim ubraniem uważać.

 3. Groźne materiały syntetyczne
  Zwracaj uwagę na to, z jakich materiałów zostały wyprodukowane ubrania, które kupujesz dla swojej pociechy. Uważaj na wszelakie syntetyki, takie jak poliester, elastan czy włókna metaliczne. Ubranka dla dzieci, szczególnie dla niemowląt, powinny być wykonane z przewiewnych i dobrych gatunkowo materiałów. Przykładem może być bawełna pochodząca z ekologicznych upraw. Źle dobrane ubrania mogą podrażniać skórę Twojego dziecka i prowadzić do niepotrzebnych powikłań.
 4. Przewiewne skarpetki
  Doskonałym środowiskiem dla rozwoju grzybów są przepocone stopy. Musimy szczególnie na to uważać u małego dziecka. Jego skarpetki powinny być przewiewne i podobnie jak opaski nie uciskać nóżki dziecka, by nie zaburzać przepływu krwi.
 5. Uciskające opaski
  Opaski na główkę naszej pociechy są urocze, jednak często niebezpieczne dla zdrowia naszego dziecka. Kryją się na nich plastikowe kryształki i koraliki, którymi dziecko bez problemu może się zadławić. Opaski powinny być stworzone z nieuciskającego materiału, a często zdarza się tak, że pozostają mocne ślady na główce dziecka.

Dlaczego wybrać nasze opaski i spinki?

Posiadamy niepowtarzalne i unikatowe wzory opasek i spinek dla Twojej pociechy.
Nasze opaski NIE UCISKAJĄ główki dziecka, stworzone są z filcu, więc są całkowicie bezpieczne dla dziecka.
Bezuciskowa, uniwersalna gumka
Możliwość indywidualnego dostosowania
Spinka typu PYK

Opinie klientów

bardzo wygodne, super się dopasowują - moja Córeczka wygląda bosko, kupilam od razu 5 i chce kolejne - przemiła obsługa klienta
Magda Niemczyk
Super wygodne , piękne duży wybór! Uwielbiamy
Beata Strzepek
Dziewczynki wyglądają w tych opaskach przeuroczo.
Dorota Jacek